Sistem İzleme Neden Gereklidir?

Sistem İzleme Neden Gereklidir?

Firmalar yönetilen yedekleme hizmeti uygulamalarına aşama aşama devam eder, alt yapı oluşturulur, insan kaynakları, siber saldırı yazılımları verilerin yedeklenmesi için en yeni yazılımlar sisteme entegre edilir. Bundan sonraki aşama ise artık günlük olarak sistemin takip edilmesidir. Sistemin takip edilmesi yönetilen yedekleme hizmeti veren firma tarafından monitörler üzerinden yapılır. Herhangi bir saldırı veya sistemde karışıklıklar anında tespit edilir. Raporlar ve projeler üzerinde günlük değişim ve yenilikler söz konusu olabilir. Bu uygulamalar için de yeni yazılımlar kullanılır ve yöneticiler bu değişiklikleri kendileri yapabilir.

Yedekleme İzleme Nedir?

Sistemin izlenmesi ve yedekleme izleme verilerin korunmasını amaçlar. Sistem girilen bilgileri uygulanan yazılımlar ile otomatik olarak yedekler. Problemleri önceden tespit etmek ve çözmek için yedekleme izlemenin yapılması gerekir. DATACORE ile yedekleme izleme raporları düzenli olarak sisteme gönderilir ve her türlü aksaklıkta çözüm sağlanır. Otomatik uygulamalar zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar.

Yönetilen Hizmetlerin Sunduğu Avantajlar

Yönetilen hizmetler kurumsal ve özel şirketlerde işletmelerin bilgi güvenliliğini ve bilgi akışını sağlamak için kurulmaktadır. Hızlı ve verimli bir çalışma ortamı oluşturmak için bu yazılım ve sistemlere tüm küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerde ihtiyaç vardır. Bu avantajlardan yararlanmak için internet üzerindeki ilgili sayfalar ile iletişime geçebilirsiniz.