Engelli Çocuklar İçin Bağış Sandalyeleri

Engelli Çocuklar İçin Bağış Sandalyeleri

Engel durumu çocuk ve hatta bebek yaşlarda başlayan hastalar için yüzlerce farklı tekerlekli sandalye modelleri vardır. Çocukların kendilerini daha özgür hissetmeleri ve hayatın içerisinde yer alabilmeleri için tasarlanan engelli sandalyeleri, kişiye özel tasarım ve üretim seçenekleri ile sunulmaktadır. Sandalye seçiminde engel durumu ve hastanın boy ve kilosu ön planda tutulmalıdır. Engel durumuna göre seçilen sandalye her zaman daha rahat ve konforludur. Hastaların uzun süreli oturması sonucu oluşacak bası yaraları da aslında sandalyenin kumaş dokusu ve tasarımın kalitesi ile alakalıdır. Sandalye alırken özellikle medikal ürünler almaya dikkat etmek gerekir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Engelliler İçin Banyo Tuvalet Sandalyeleri

Tekerlekli sandalyeler her gün yeni model seçenekleri ile engellilerin hayatlarını kolaylaştırıyor. Banyo tuvalet ihtiyacı engelli ve hastalar için her zaman en zor durumdur. Bu durum hastalar kadar refakatçılar için de oldukça zorlayıcıdır. Ancak her geçen gün yeni teknoloji ile tasarlanan modeller, banyo ve tuvalet ihtiyaçlarını hem engelliler hem de refakatçılar için kolay hale getiriyor. Sırtı yatar özellikli, yatar ayak özellikli ve katlanabilir özellikli modeller farklı markaların yeni tasarımları ile satışa sunuluyor. Akülü tekerlekli sandalyeler, manuel ve aktif tekerlekli sandalyeler, banyo tuvalet sandalyeleri geniş ürün çeşitliliği ile kişiye özel sandalye üretimi yapılıyor.

Engellilere Hayatı Kolaylaştıran Sandalyeler


Yatağa bağlı engelliler kadar, çalışan ve otomobil kullanan engelliler de vardır. Bu yüzden sandalye seçenekleri de farklıdır. Otomobil kullanıp, günlük hayatı aktif yaşayanlar için katlanabilir, hafif ve sökülebilir sandalye modelleri vardır. İç ve dış mekânlar için tasarlanan akülü modeller de bu süreçte tercih edebileceğiniz modeller arasında yer alıyor.