Kilitli Somun Hakkında Genel Bilgiler

Kilitli Somun Hakkında Genel Bilgiler

İnşaattan makineye kadar proses süreçlerinin neredeyse tamamında kullanılan somunlar, kullanım ihtiyaçlarına göre farklı şekillerde üretilir. Kullanıcıların zamandan ve efordan kazanmasına olanak tanıyan, işlevselliği ile ön plana çıkan kilitlemeli somun seçenekleri, üretim süreçlerinin en yenilikçi ürünleri arasındadır. Somun ve cıvatalarda şok hareketler, darbe ve titreşim gibi problemlere karşı oldukça dayanıklı olan ürünler, gevşemeyi önleyerek kullanıldıkları alanlarda sağlamlığı ve dayanıklılığı esas alır. Sıkıştırma sistemine göre dizayn edilen seçenekler, cıvatalardaki gevşemenin tam olarak önlenmesine olanak sağlar. Cıvatalı bağlantıların tümünde tercih edilen sistemler, emniyet sistemlerinin önemli olduğu alanlarda kullanılır.

En Çok Kullanılan Kilitlemeli Somun Seçenekleri

Kilitlemeli somun seçenekleri arasında en çok kullanılan seçenekler 6 köşeli anahtar ağızlı olan seçeneklerdir. Özel tasarım kanal açılarak kullanılan kilitli somun seçeneklerinin baskı yüzeyinin artması için yüzey altına rondela yerleştirmesi sağlanabilir. Sıkıştırma ringi sayesinde malzeme yüzeyinden meydana gelebilecek problemlerin yok edilmesini sağlayan seçenekler performans testinden geçerek üretilirler. Kullanıldığı alanlarda gevşemeyi tamamen önleyen seçeneklere internet sayfaları üzerindeki ilgili online siteler üzerinden rahatlıkla ulaşılabilir. Kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan ürünler asgari 50 kez kullanılabilirler.

Kilitli Somunların Kullanıldığı Alanlar

Birçok alanda kullanılan kilitli somun seçenekleri demiryolu araçları, köprülü vinçlerde, demiryolu makaslarında, demir-çelik sektöründe, demiryolu sinyalizasyonlarında, iş makinelerinde, mekanik sistemlerinde, madencilik sektöründe, askeri ekipmanlarda, şeker fabrikalarında, nakil araçlarında, çimento fabrikalarında, enerji tesislerinde, cam sanayisinde ve diğer birçok fabrikada kullanılabilir. Makine-elektrik ekipmanlarının tamamında kullanılan seçenekler gevşemenin önlenmesi için gerekli olan tüm alanlarda kullanılır. Alaşımlı çelik ve paslanmaz çelik gibi malzemelerden üretilen seçenekler, kullanıldıkları alanlarda birçok işlevi beraberinde getirir. Sağlam ve dayanıklı yapıların üretimine olanak sağlayan sistemler, kullanıcısından uygulayıcısına kadar herkes için oldukça avantajlıdır.