Raf Güvenlik Filesi Nedir?

Raf Güvenlik Filesi Nedir?

Raf güvenliği iş güvenliği yasasında işletmelerin uyması mecburi olan güvenlik şartlarını kapsar. Farklı alanlarda satış, depolama ve üretim yapan firmalar, ürünlerini sergilemek veya saklamak için raf sistemlerine ihtiyaç duyar. Ancak çalışanların veya müşterilerin üzerlerine düşme risklerine karşı önlem almaları gerekir. Bunu kapak takarak sağlamak mümkün değildir. Bu hem çalışanların ürünleri değiştirip istifleme işlemlerini zorlaştırırken aynı zamanda sergileme için de zorluk yaşatır. Günümüzde yaygın olarak tercih edilen güvenlik önlemleri bu ortamlarda raf filesi ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Raf Güvenlik Filelerinin Özellikleri

Ürünler raftan düşse bile file durdurma özelliği ile ürünün yere düşüp kırılmasına ve bozulmasına engel olur. Aynı zamanda oradan geçen birinin kafasına düşmesi ve can kaybı yaşanması ihtimalini de ortadan kaldırır. Raflara tek tek takılabildiği gibi, en üstten rafın alt kısmına kadar bütün halinde de uygulanabilir. Montajlama işlemleri de tamamı ile iş güvenliğine uygun yapılır. Ürünün istediğiniz ölçülerde ve ihtiyaca uygun yapılabilmesi için size özel tasarım ve üretim yapılması son derece önemlidir. Bu ürünlere aynı zamanda emniyet filesi adı da verilir. Bu file çeşitleri dayanıklılık testinden geçirildikten sonra montajlanır. Yani sertifikalı olan ürünleri almanız ve bu alanda profesyonel hizmet veren firmaları tercih etmeniz önemlidir.

Raf Filesi Nerelerde Kullanılır?


Ambar, market, AVM rafları, iş yerleri, depolar, mağazalar ve raf sistemleri ile saklamanın olduğu her yerde raf filesi uygulanabilir. Kullanım ömrü minimum 5 yıldır. Kötü hava şartlarından etkilenmez ve bir takım hayvanların ürünlere zarar vermesini engeller. Özellikler ihtiyaca göre farklılık gösterebilir. Kalın, ince, sık ve seyrek dokunmuş olarak üretilebilir.