İş Kıyafeti Pek Çok Sektörde Kullanılıyor

İş Kıyafeti Pek Çok Sektörde Kullanılıyor

Ciddiyeti ve kurumsal kimliği ön plana çıkaran iş kıyafetleri aynı zamanda iş güvenliği sağlamada da ciddi bir rol üstlenmiştir. Dayanıklılık, güvenlik ve çalışan personele rahatlık sağlaması amacı ile üretilen kıyafetler pek çok sektörde kullanılmaktadır. Ayrıca bu gün işyerlerinde çalışan personelin giydiği kıyafetler, sadece onları kirden koruma görevi üstlenmemektedir. Bunun yanı sıra artık pek çok firma, bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı çalıştırmakta ve düzenli olarak çalışan personelin iş elbiseleri denetlenmektedir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


İş Kıyafetlerinin Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

  • Kıyafet seçimi yapılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir;
  • Seçilen kumaşlar, çalışılan sektöre uygun olmalıdır. Örneğin yangınla temas edecek olan itfaiye personelinin kıyafetleri alevlere dayanıklı olmalıdır.
  • Kıyafetlerin kumaşları kolayca temizlenebilir ve ekolojik olmalıdır.
  • Kıyafetler kirleneceği ve sık sık yıkamaya ihtiyaç olacağından dolayı kumaşlar dayanıklı olmalıdır.
  • Kıyafetlerin dikiş yerleri hemen sökülmemelidir. Ayrıca kumaşların esnek olması, sökülmelerin de önüne geçecektir.
  • Kumaşlar çalışılacak olan ortamın ısısı ile uyum sağlamalıdır. Çok sıcak ortamlarda ince kıyafetler üretilirken, soğutma depoları gibi ortamlarda çalışanları üşütmeyecek tarzda kıyafetler üretilmelidir.

İş Kıyafetlerinde Tercih Edilen Kumaşlar


Jean, gabardin türü kumaşlar kalın olmaları bakımından soğuk ortamlar için elverişlidir. Aynı zamanda terrycotton ve alpaka kumaş cinsleri de dayanıklı olmaları bakımından tercih edilmektedir. İlgili siteler üzerinden standart ve müşteriye özel hazırlanan kıyafetleri inceleyebilir ve siparişinizi verebilirsiniz.