Trabzonspor renkleri

Trabzonspor renkleri

Trabzonspor logosu

Trabzonspor logosu, bilindiği üzere bordo zemin üzerine mavi renkle yazılmış TS harflerinden oluşmaktadır. Bu tasarımın ilginç bir geçmişi mevcuttur. Trabzonspor, ilk kurulduğu yıllarda kırmızı beyaz renkler kullanmıştır. Zira bunlar, takımın bel kemiğini oluşturan İdmanspor'un renkleridir. Ancak İdmanspor feshedildikten sonra, yeni renkler bulma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Gerek takımın, gerekse de logonun renkleri olan bordo – mavi, aslen bir İngiltere futbol takımı olan Aston Villa'dan gelmektedir.

Trabzonspor haberleri

Hatta Trabzonspor haberleri takip edildiği zaman görülebileceği gibi, bu renkleri taşıyan formaları ilk kez Şamil Ekinci İngiltere ziyareti sonrasında beraberinde getirmiştir. Diğer bir deyişle, Trabzonspor belli bir dönem üzerine TS logosu işlenmiş Aston Villa formalarını kullanmıştır. Alternatif renk olarak, bir dönem turuncu kullanıldığı da olmuştur. Günümüzde, bordo – mavi takımın resmi rengi olarak kabul edilmekte olup, bu renkler 2003 yılında tescil dahi edilmiştir.

Trabzonspor bayan futbol takımı

Trabzonspor haberleri, bu başarılı Anadolu takımı hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenmenizi sağlamaktadır. Örneğin logoda yer alan altı adet yıldız, takımın şampiyon olduğu toplam sayıyı temsil etmektedir. Her ne kadar takımın toplam yedi adet şampiyonluğu bulunsa da, bunlardan sadece altı tanesi erkek futbol takımına aittir. Yedinci şampiyonluk, Trabzonspor Bayan Futbol Takımı tarafından 2009 yılında kazanılmıştır. Nitekim bayan futbol takımı, UEFA Kadınlar Şampiyona Liginde temsil edilen tek Türk takımıdır. Trabzonspor'un, ayrıca basketbol, hentbol, atıcılık ve judo şubeleri de vardır.