Evinizi Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evinizi Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir ev dekorasyonu içinde yaşayan kişilerin ruhunu ve düşünce şeklini de yansıtmaktadır. Bu nedenle farklı zevkler dahilinde döşenen odalar farklı tarzları ve ruhları da yansıtmaktadır. Bunun yanı sıra evinizde sürekli huzur ve rahat bir ortam için de eşyalarınız yerleştirme şekline, kullandığınız mobilya ve aksesuarlara dikkat etmeli ve evinizin size yarar sağlayabilecek özellikte olmasını sağlamalısınız. Evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi mobilyalardır. Kullanmak istediğini mobilya tarzına ve yerleştirme şekline özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü uzun yıllar kullanacağınız bu eşyalar sonrasında zevklerinize uymayacak olursa elbette sizi rahatsız edecektir. Bu nedenle en çok içinize sinen mobilyaları tercih etmenizde yarar var. Bunun dışında evin şekline, oturma düzeni kurmayı tasarladığınız yere, evin ışık alıp almamasına ve duvarların rengini de dikkat etmeniz gerekecektir. Sade renkli tasarımları bu nedenle tercih edebilir koyu renkler kullanabilirsiniz.

Evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi de eşyalarınızın ısıtıcı panellerinizi kapatıp kapatmaması.

Daha az enerji harcayarak ısınabilmeniz için petek ya radyatörlerin bulunduğu kısımların etrafı açık bırakılmadır. Eşyalarınız yerleştirirken evinizin en taraftan ışık aldığına da dikkat etmeniz gerekir. Çünkü eşyalarınız ışığı kapatırsa evin içi karanlık kalacak bu sizi rahatsız edecektir. Son olarak evinizi dekora ederken masanızda, duvarlarınızda ya da sehpalarınız da farklı dekoratif eşyalara yer verebilirsiniz. Zevkleriniz ve evinizin ruhunu yansıtabilecek en ufak bir ayrıntı bile evinizde büyük değişimler olmasına yetecektir.