Kafile Başkanları ve Din Görevlileri

Kafile Başkanları ve Din Görevlileri

Dini hizmetlerin tamamı kafile başkanı ve din görevlilerin sorumluluğu altındadır, bunun dışında başka görev verilmez, örneğin ihramdan çıkma, kurban kesme, şeytan taşlama gibi vazifelerin eksiksiz ve zamanında yapılması hac vazifesinin gerçekleşmesi için son derece önemlidir. Bu konularda fetva verme yetkisi başkanlığa aittir. Kafile başkanları ve din görevlileri başkanlıktan gelen fetvalar doğrultusunda hacılara ve umrecilere bu konularda neyi nasıl yapacaklarını en doğru şekilde anlatır. Hatta bazı durumlarda görsel ve uygulamalı olarak anlatmak gerekebilir.

Umre Turu Kaç Gün ve Ne Zaman Yapılır?

Hac ayları dışında yılın her ayında umre turu düzenlenir. Umre için belli bir zaman sınırlaması yoktur. Özellikle ramazan umresi yapmak isteyenlerin oldukça faza olduğu bilinmektedir. Kış tatillerinde, yaz tatillerinde, ara tatillerde veya balayı için dahi istediğiniz zaman umre turlarına katılabilirsiniz. Umre kutsal toprakları ziyaret anlamına gelir ve hac fiyatlarından daha ucuza umre yaparak bu manevi havayı soluyabilirsiniz. Hac ve Umre turlarında profesyonel hizmet için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

En Uygun Umre Fiyatları

Umre fiyatları seçeceğiniz takvime ve kaç gün kalacağınız göre farklılık gösterir. Toplu turlarda fiyatlar daha uygundur. VIP tur talepleri ve ekstra taleplerde fiyatlar biraz daha yüksektir. Herkes bütçesine uygun umre turu paketini tercih etme avantajın sahiptir. Uygun fiyatlı tur hizmetleri için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.