Yat Kiralama Neden Tercih Edilir?

Yat Kiralama Neden Tercih Edilir?

Özel yat kiralama fikri özellikle yaz aylarında çokça tercih edilen bir tatil seçeneğidir. Kalabalık sahillerde denize girmek istemeyen kişiler veya ailesi ile baş başa olmayı sevenler başta olmak üzere bir çok kişi yat kiralamak ister. Özel günlerde farklı organizasyonlar içinde günlük veya saatlik yat kiralama yapılmaktadır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Yat Kiralamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yat kiralama fikrini tercih edenlerdenseniz önce kaç kişilik bir yata ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Farklı ebatlarda yatlardan size uygun olanı seçmelisiniz. Yolculuğunuza eşlik edecek olan, kaptan, çeşitli sorunlar yaşandığında size yardımcı olacak yetkili kişiler ve eğer tatilde yemek yapmak istemiyorsanız bir aşçının dahil olduğu bir ekibe ihtiyacınız olacaktır. Gezmek istediğiniz rotayı önceden belirlerseniz hem kültürel hem de mavi bir yolculuk yapmış olursunuz.

Yat Kiralamak İçin Hangi Tekneleri Seçebilirsiniz?

Yat kiralamak için hangi tekneleri tercih edebilirim diye merak ediyorsanız , tekneler kullanım amaçlarına göre gruplandırılmaktadır. En sık tercih edilenler arasında yelkenli, katamaran, motor yat ve guletler vardır.

  • Motor yatlar; hız bakımından daha çok tercih edilen kısa sürede daha fazla yol kat edebilmek için oldukça talep görmektedir. Akdeniz sahillerinde fazlaca görebilirsiniz.
  • Katamaran; çift gövdeli olan katamaran tekneler oldukça geniş yapılarıyla kolay beri deniz de dalgadan etkilenmez. Salon ve kamaraları oldukça geniş teknelerdir.
  • Yelkenli ;rüzgarın gücüyle hareket eden bu tekneleri daha çok sporu seven kişiler tercih etmektedir. Yelkenli tekneleri kullanmak için oldukça teknik bilgiye ihtiyaç vardır.
  • Guletler ;İki direk arası yelkenli olan tekne çeşidi Türkiye de en çok tercih edilen tekne çeşididir. Kamaraları geniş olduğu için kalabalık gruplara uygundur.