Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Neden Farklılık Gösterir?

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Neden Farklılık Gösterir?

Düğün fotografçıları fiyatları belirlerken genellikle farklı kıstasları göz önünde bulundurmaktadır. Buna göre fotoğrafçılık tecrübesi, kullanılan ekipmanlar, uygulamış olduğu fotoğraf düzenlemeleri, hazırlanan albümler,fotografçılar arasında fiyatların farklı olmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda her bir hizmetin farklı bütçelere hitap eden alıcıları da mutlaka bulunmaktadır. Bu noktada ise ince bir nokta bulunmaktadır ve çok ucuz fiyatlar verildiği zamanlarda müşteriler şüpheye düşer ve başka fotografçılardan da fiyat alarak kıyaslama yapar ve acaba neden bu kadar ucuz sorusu akıllara gelmektedir. Bunun ilk nedeni ise fotografçı kişiler sektöre

Düğün Fotoğraflarında Fiyatlar Nelere Göre Belirlenmektedir?

Günümüz teknolojisinde düğün fotoğrafları alanında birçok farklı sistemler yer almaktadır. Buna göre ücretlerin farklı olmasında paket içerikleri ve albüm detayları yer almaktadır. Buna göre bütün gün yanınızda olan ve her anınızı kaydeden fotoğraf çekimi paketlerinin fiyatları ile sadece belirlenen saatler içerisinde dış ya da iç mekân çekim fiyatları her zaman farklılık göstermektedir. Aynı zamanda ise albüm içeriklerinde aile albümlerinin yapılması, özel kutu, sayfa sayılarının artılması, silk ipek fotoğraf kâğıt kullanılması, ekstra baskılar, düğün günü için kısa film vb. istenilen özellikler ise her zaman fiyatları değiştirerek farklılık gözlenmektedir.

Fotografçılar Sözleşme Hazırlar Mı?

Günümüzde yoğun olarak çalışan ve sektörde belirli bir yere sahip olan fotografçılar sözleşme yapmaktadır. Fotografçı ve müşteri arasında ki iş akdini yazıya dökmek, her iki tarafından mağdur olmaması için sözleşmeler şarttır. Çekimlerin ertelenmesi durumunda ki haklar, paket içerikleri, albüm detayları, fotoğrafı kimin çekeceği, şehir dışı çekimler için yol konaklama masraflarının kimlere ait olacağı, fotoğrafların kaybolması durumunda müşterilerin genel haklarını içermektedir. Aynı zamanda müşterilerin keyfi olarak çekimleri iptal etmesi durumunda da meydana gelecek olan mağduriyet hakların talep edilmesi vb. gibi olan birçok farklı konuları ve maddeleri belirlemek her iki taraf için de gerekli işlemlerin ilk sırasında yer almaktadır.